04str.jpg

Co jsou holi barvy?
Holi barvičky jsou 100% přírodní práškové barvy, které jsou snadno smývatelné. Výrobky jsou netoxické, organické a ekologicky šetrné. Jsou vyrobeny z 99% kukuřičného škrobu a 1% potravinářského barviva. - cituji z webu HOLI BARVY, odkud barevné prášky i nakupuji. 

Co musím předem vědět? Co musí pejsek umět?
Především bych chtěla upozornit na to, že z focení odejdete barevní :) Fotit můžeme buď akční fotografie (přeskok přes překážku, běh), statické fotografie se zabarveným chodníkem nebo i společné foto s páníčkem, kde jste zabarvení vy i pejsek. Jakmile si promyslíte, co všechno budete chtít na snímkách mít, tak můžete přejít k dalšímu kroku - výběr barev. ZDE najdete nabídku. Sáčky s barvičkami si platíte sami a já objednávám :) Kombinace a počet barev je čistě na vás. Většinou na focení stačí od jedné barvy jeden sáček. 
Je důležité, aby pejsek uměl základní poslušnost. Měl by vydržet v klidu, než se na něj nasypou barvičky - hlavně z důvodu bezpečnosti (aby sebou necukal a neměl je třeba v očích). Pokud budete chtít akční fotografii ve skoku, tak samozřejmě pejsek musí překážku zvládnout. Měl by mít i dobré odložení a počkat na povel skoku, až budu připravená fotit :) 

Kde focení probíhá?
Focení většinou probíhá u Zlína, kde mám svoje vyhlídnuté místo.

Jak focení probíhá?
Fotografování statických snímků probíhá jako klasické focení portrétovek, jen přidáme barevný prášek. Při akční fotografii si nejdříve zkusíme scénu bez barev, ať jimi zbytečně neplýtváme. Jakmile zjistíme, jak náš model zvládá překážku, tak můžeme začít s barvičkami. Skoky můžeme fotit zepředu i z boku. Až budeme s výsledkem spokojení, pejska ručníkem pořádně utřeme a setřeme tak většinu barev.

Co s sebou? Budu muset pejska koupat?
Určitě psí ručník na setření barevného prášku. Pak hračku nebo pamlsky, aby měl pejsek motivaci. I když ručníkem toho půjde hodně dolů, tak bude nutné pejska doma nejspíš vykoupat. Záleží i na typu srsti. 

5a.jpg