Jak se můžu objednat na focení a jak dlouho dopředu je potřeba zarezervovat termín?
Termín si můžete sjednat přes sociální sítě, e-mailem, formulářem na stránkách nebo i telefonicky. Pokud máte zájem o jarní či podzimní fotografie, je lepší si říct o rezervaci i dva - tři měsíce dopředu. O focení v tomto období je vždy velký zájem. V ostatních částech roku stačí cca dva týdny dopředu. 

Podle čeho vybíráte místo na focení?
Výběr místa záleží na 
- tom, jaký typ focení budete chtít (v lese, na louce, ve městě, s holi barvičkami...)
- ročním období tzn.: na jaro podle toho, co kde aktuálně kvete, na podzim mám vyhlídnutá barevná místa....
- tom, odkud jste 
- tom, jestli můžeme pejska pouštět z vodítka, jestli zvládá rušnější prostředí nebo potřebuje spíše klidnější lokaci
   
Jak probíhá focení? 
Samotné focení probíhá formou procházky a v rámci příjemně stráveného času uděláme pejskovi pěkné snímky. Na nic nebudeme tlačit, přizpůsobíme se tomu, co pejsek zvládá. 

Jak dlouho focení trvá?
Většinou 1 - 2 hodiny. Záleží, v jaké je pejsek náladě a jak poslouchá. Pokud jde na chlupáčovi vidět, že už jeho pozornost není 100%, dávám mu chvíli pauzu na proběhnutí nebo na hraní.

Co si mám vzít s sebou na focení? Budete chtít zálohu předem?
S sebou si sbalte pamlsky nebo oblíbenou hračku na udržení pozornosti - ty pískací většinou fungují :) Pokud máte pejska s dlouhou srstí, můžete si vzít i hřeben.  Zálohu předem nepotřebuji. 

Fotit s obojkem nebo bez?
To nechám na vás :) Já mám radši pejsky na fotkách bez obojků. Ale pokud máte doma nějaký krásný, se kterým se chcete pochlubit, tak samozřejmě není problém!

Mohu si nechat vyfotit pejska i když vůbec neposlouchá a neposedí? Nemůžu ho ani pustit z vodítka...
Samozřejmě můžete. Takových pejsků jsem už nafotila hodně a vždycky se něco povedlo :) Akorát si na focení prosím vyhraďte trochu více času. Může se stát, že chvilku potrvá, než zachytím správný okamžik. Ze zkušenosti je nejlepší, když máte s sebou ještě asistenci (někoho bližšího, koho pejsek zná). Vy budete s pejskem u místa focení, asistent bude stát za mnou s pískací hračkou nebo s pytlíkem pamlsků.  S retuší vodítka si poradím ve Photoshopu. 

Jak fotíte štěňátka?
U opravdu malinkých štěňátek jsem spíše pozorovatel a nechávám je si hrát nebo zkoumat okolí. Ve správné okamžiky cvakám fotky. 

Mám pejska před focením nechat vyběhat?  
Pokud takovou možnost máte, tak je to vždy lepší. Ale pozor, aby se vám pejsek těšně před focením nevyválel v blátě nebo neskočil do vody :) 

Jak probíhá výběr fotografií a platba?
Neupravené náhledy posílám e-mailem přes výběrovou galerií SelectPhoto. Instrukce dostanete v mailu. Počet vybraných snímků je na vás - podle toho, kolik vyberete, tolik platíte. Vybrané fotografie následně upravuji. Hned, jak mám hotovo, píšu zprávu, vystavím fakturu a po obdržení platby na účet posílám fotografie v elektronické podobě. Pokud budete mít zájem i o tisk snímků, tak posílám rozměry a ceník. Poté se domluvíme dál :)